Φόρουμ Guzzisti Hellas > Restoring, κατασκευές

Γενικές Ερωτήσεις V35 Florida

(1/4) > >>

Stamatis:
Καλησπέρα
Βρήκα μια V35 Florida.
Βασικά για να λέμε την αλήθεια, μόνο το Florida, καθώς ο V35 λείπει.
Από τη μηχανή υπάρχει ο σκελετός, το μπροστινό ολόκληρο αλλά με στραβή ζάντα και καλάμια, (ο λαιμός είναι εντάξει), ντεπόζιτο, και όλο το πίσω.
Δεν έχει ηλεκτρικά και κινητήρα δηλαδή, και από λαιμό και κάτω εμπρός είναι άχρηστο από ότι βλέπω.
Για κάποιο εντελώς παράξενο λόγο, που δεν έχω καταλάβει, έχει πληρωμένα τέλη  :icon2_yikes: αλλά χρωστάει ΚΤΕΟ (ντάξει ψιλοπράματα) και οι πινακίδες έχουν χαθεί (απλό και αυτό αφού υπάρχει ενήμερη άδεια).

Ερωτήση
Μπορεί, να πάρει κάποιο άλλο μοτέρ? Εχει δοκιμάσει κανείς?

Κάποιος που να έχει κάποιο κομπλέ μοτέρ με άξονα που να θέλει να το διαθέσει?
Κάποιο άλλο μοτέρ?

Γενικά ψάχνω να δω αν αξίζει η κίνηση, δεδομένου ότι τον σκελετό τον παίρνω σε συμβολική τιμή και δεν έχω κανένα σκοπό να τον αποκαταστήσω στην αρχική του μορφή.

Θα ήθελα ιδανικά να φτιάξω ένα bobber με την απόλυτη ιεροσυλία, ντεπόζιτο από BMW, μπροστινό από WR450 με πλεγμένο 17αρη τροχό, και κάποιες άλλες τέτοιες ανορθόδοξες ιδέες.

Το βασικό πρόβλημα είναι αν αξίζει σαν σκέψη, η αν είναι προτιμότερο να πάρω ένα από τα χρεπια που κυκλοφορούν στις αγγελίες του ίντερνετ, να το αδειάσω από ότι δεν θέλω και να ξεκινήσω από πιο ουσιαστική βάση...
Κατά κύριο λόγο θα ήθελα να ξέρω αν μπορεί να κουμπώσει επανω του κάποιος άλλος κινητήρας ώστε με κάποιες ενισχύσεις να βγει ένα πιο δυνατό πρότζεκτ....

Ευχαριστώ

Dakota:
Σε τέτοια project το τι αξίζει και τι όχι είναι καθαρά υποκειμενικό κριτήριο. Όσο φτηνά και να πάρεις τα ανταλλακτικά θα χρειαστείς αρκετό χρόνο και χρήμα για να τα ταιριάξεις.

Από οικονομοτεχνική άποψη δεν πιστεύω ότι αξίζει, από γουστάρω να χωθώ στην μούργα και έχω μια καινούργια ματσόλα που τα ισιώνει όλα αξίζει μέχρι τελευταίου μπινελικίου.  :icon2_hehe:

 :duim:

carcano:

--- Παράθεση από: Dakota στις Φεβρουαρίου 23, 2017, 09:55:03 πμ ---Σε τέτοια project το τι αξίζει και τι όχι είναι καθαρά υποκειμενικό κριτήριο. Όσο φτηνά και να πάρεις τα ανταλλακτικά θα χρειαστείς αρκετό χρόνο και χρήμα για να τα ταιριάξεις.

Από οικονομοτεχνική άποψη δεν πιστεύω ότι αξίζει, από γουστάρω να χωθώ στην μούργα και έχω μια καινούργια ματσόλα που τα ισιώνει όλα αξίζει μέχρι τελευταίου μπινελικίου.  :icon2_hehe:

 :duim:

--- Τέλος παράθεσης ---

Το αυτο


παιζει να ειναι το πιο ακυρο μοντελο γκουτσι κατ'εμε....

και με τοσες ζημιες και απωλειες που εχει...δεν εχεις και πολλα...

μονο αν βρεις πανφθηνο donor και εχεις και κεφι για .....μανουρες!!!

Stamatis:
Καταλαβα. Ευχαριστω.
Στρεφω την προσοχη μου στα χρεπια που βγαινουν στο καρτζιαρ και αναλογα σφαζω και μαχαιρωνω.
Δεν με νοιαζει να προσπαθω με τα σιδερα και να δωσω και το 'κατιτις' αρκει να βγει κατι που να αξιζει να οδηγησω και να ειναι ομορφο.

SPONT:
ερεθισε και τον δοκτωρ τζων να μιλησει


ισως ανατρεψει τα δεδομενα η φαντασια του :icon4_hi:

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση