Αποστολέας Θέμα: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2018  (Αναγνώστηκε 20272 φορές)

Απ: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2018
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 09:54:16 μμ »

Αποσυνδεδεμένος zissimo

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Guzzi 100% lover
Γειά σας
Θέλω πάρα πολύ να παραβρεθώ στην εκδήλωση και να σας  γνωρίσω, αλλά δυστυχώς λόγος υγείας μου το απαγορεύει.
(αριστερό πόδι σε νάρθηκα ).
Σας εύχομαι καλή επιτυχία και ελπίζω να βρεθούμε στους δρόμους .
Καλή μοτο-χρονιά και καλά ταξίδια .
Ζήσιμος
                                                                                                             :icon3_goodpost:

                                                                                                       
                                                                                                       

Τελικά , σήμερα μόλις ξύπνησα , η επιθυμία να γιορτάσω την νέα μοτοχρονιά με τους Guzzisti και να σας γνωρίσω , νίκησε τον πόνο .
Καβάλησα την κόκκινη Ιταλιδούλα μου και ......... νάμαι και εγώ στην άριστη εκδήλωσή σας .
Να`σται καλά , καλά ταξίδια και χάρηκα πολύ που σας γνώρισα .
Τα λέμε
Ευχαριστώ
                     
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2018, 09:08:38 πμ από carcano »

Απ: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2018
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 29, 2018, 09:18:43 πμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Ακομη μια σεμιναριακη εκδηλωση απο την ομαδα...

Παραδειγμα προς μιμηση οργανωσης, επιτυχιας, αλληλοσεβασμου...

Σε εμας δεν υπαρχουν καρεκλες, υπαρχουν ανθρωποι

ανθρωποι χαμογελαστοι, που με ανιδιοτελια και αγαπη προσφερουν, οτι μπορει και θελει ο καθενας (εργασια, χαμογελο, δωρα, υλικα).

Ευχαριστουμε παιδια, και του χρονου.

:icon3_goodpost:

Υ.Γ.

Ζησσιμε ευγε που τα καταφερες βρε θηριο!!!
Χαρηκα που τα ειπαμε εστω και λιγο!!




Keep riding.

Απ: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2018
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 30, 2018, 02:36:55 μμ »

Αποσυνδεδεμένος manos77

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 491
  • Μοτοσυκλέτα: Breva 1100 truccata
Εκτός από το ποστ στο facebook και το ενημερωτικό email που απεστάλη σε όλους παραθέτω κι εδώ το κείμενο, "για τα πρακτικά":

Καλησπέρα σε όλους,

 αγαπητοί φίλοι ο Mario Arosio έγραψε εχθές στη σελίδα του MGWC κάποιο σχόλιο για την εμπειρία του στην εκδήλωσή μας. Το πρωτότυπο κείμενο το βρίσκει κανείς εκεί,

  https://www.facebook.com/groups/MotoGuzziWorldClub/permalink/10155810624495795/?hc_location=ufi

  Εδώ παραθέτουμε την μετάφραση με κάποια επεξηγηματικά σχόλια για την καλύτερη κατανόηση:

" Συνέλευση των Guzzisti Hellas στην Αθήνα. Ένας ιδιωτικός χώρος με ένα αμφιθέατρο, ανασκόπηση των δραστηριοτήτων του 2017 (με ενθουσιασμό για τη συμμετοχή στο Μπάρι), παρουσίαση του προγράμματος για το 2018 (θα είναι παρόντες στο Rieti), ευχαριστήριες πλακέτες (και για εμένα), κοπή της παραδοσιακής πίτας για το καλό του νέου έτους , λαχειοφόρος με βραβεία. Σιγά-σιγά ρώτησα πληροφορίες για πολλούς από τους συμμετέχοντες: ένας διάσημος όσο και σημαντικός γιατρός ογκολόγος, ένα μέλος της λυρικής ορχήστρας, ένας συνταξιούχος, ένας εργαζόμενος, ένας ελεύθερος επαγγελματίας μηχανικός. Όλοι μοιράζονται το ίδιο πάθος για τη Moto Guzzi. Στη συνέχεια μου συστήνεται ένας κύριος που στα ιταλικά μου είπε: «Ζητώ συγγνώμη, εγώ δεν έχω Guzzi, αλλά περνάω όμορφα με αυτά τα παιδιά.» Ρώτησα επομένως «τα παιδιά» που μου επιβεβαίωσαν ότι είναι ένας από τους σημαντικότερους τραγουδιστές της όπερας της Ελλάδας. Κανείς τους δεν προσπαθεί να «φανεί», όλοι είναι στο ίδιο επίπεδο επειδή όλοι είναι Guzzisti.
Τώρα, αν κάποιος διαμαρτύρεται ότι Berti (Bertalan Ivan) έχει εντολές για διαγραφή από αυτή την ομάδα (group Facebook του M.G. World Club) οποιουδήποτε μιλά για πολιτική, θρησκεία ή τολμά να προσβάλει κάποιον άλλο, έχει την απάντηση. Και αν ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο, είμαι διαθέσιμος για «ιδιωτικές» εξηγήσεις." (Στην ουσία «την λέει» σε κάποια μέλη του MGWC φέροντας τους Guzzisti Hellas ως παράδειγμα καλής συμπεριφοράς και ήθους).

Απ: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2018
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 30, 2018, 08:49:28 μμ »

Αποσυνδεδεμένος FANIS

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 1036
  • I believe in a twin iron eagle...
  • Μοτοσυκλέτα: Black widow-Bobos
  • Πόλη: Mandello del Loutrakio
Υπερπαραγωγή.....

Θέμης με Λία από Λάρισα, Δημήτρης με Σάντρα από ΘΕσσαλονίκη, Μάριο Αρόσιο από Ιταλία, Χενκ ντε βρίες από Ολλανδία,  Φάνης Ζήσης από Λουτράκι... πωωωωωωω ρε τι έγινε!!!

Του χρόνου μας βλέπω να κλείνουμε το ΣΕΦ έτσι όπως πάμε...

Και του χρόνου με υγεία!!!

 :drink: :drink: :drink:
Η ζωή είναι ωραία!