Αποστολέας Θέμα: 1095  (Αναγνώστηκε 13679 φορές)

1095
« στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 10:29:47 πμ »

Αποσυνδεδεμένος asotosios

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 1097
  • Τρείς & Ο Κούκος στο Θεατρο της Πραβίου 21...!!!
1095
Όλα ξεκίνησαν ενα απογευματάκι με ψιλοζέστη, σταματημένος στην κίνηση περιμένοντας το φανάρι να ανάψει για πολλοστή φορά. Βλέποντας ότι ο πλανόδιος με τα χαρτομάντιλα δεν έχει περάσει από εμένα ακόμα να προσπαθήσει να μου πουλήσει την πραμάτεια του, πράγμα που σήμαινε ότι μάλλον δεν είχε έρθει η ώρα μου να περάσω το φανάρι…

Σκέψεις διάσπαρτες λίγο δουλειά, λίγο εκείνο, λίγο το άλλο και ψάχνοντας να βρω κάτι ενδιαφέρον να ακούσω στο ραδιόφωνο, μηχανάκια να περνάνε ξυστά από τον καθρέφτη και να λέω να το 200αρι ευρώ όχι να το 200αρι ευρώ, ώσπου ξαφνικά σπάει την φασαρία ένας ενδιαφέρον ήχος κάπου από πίσω…
προσπαθώ από τον καθρέφτη να δω από πού έρχεται αυτός ο ήχος αλλά ΔΕΝ…

Ώσπου ξαφνικά περνάει μια κυρία από δίπλα μου…δεν ήταν μόνο ο ηχος…αλλα ήταν και οι κραδασμοί οι όποιοι διαπέρασαν το «κουτί» οι όποιοι με έκαναν να προσπαθώ να δω τι είναι αυτό το πρίμα που στέκεται πλέον στο ύψος του φτερού και προσπαθεί να βρει διαφυγή ανάμεσα από τα αυτοκινητα…μιας και ο αναβάτης είχε κολλήσει για τα καλά ανάμεσα σε εμένα και τους δυο μπροστινους…τον ρωταω «μεγάλε τι είναι το εργαλείο» και μου λέει Moto Guzzi…μένω με μια απορία του τύπου «τιν τουτ ρε πατριωτ»…αναβει το φανάρι και φευγει…με έντονη δόση κραδασμών (deeep vibes εμαθα ότι τα λενε μετα) και ήχου…
«και έμεινα να κοιτώ καθώς χανόσουνα και έφτανε ως το κόκκαλο το κρύο (όχι δεν είχε κρύο)…»

Μετά από πολλά φανάρια και ακόμα με την απορία στο τι ήταν τουτ πατριωτ που ακουγόταν διαφορετικά από τα άλλα και τρανταζόταν διαφορετικά από τα αλλά στο μυαλο…επιστρεφω στο σπίτι και μπαίνω στο νετ…
βάζω moto guzzi ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων, μου βγάζει Φώτο και βλέπω ότι είναι κάτι σαν αυτό που ειχα δει…παλια μοντέλα αλλά και μοντερνοκλασσικο στυλάκι κτλ κτλ…

ΔΕΝ μπορώ να βρω όμως ακριβώς αυτό που ειχα δει…αφρατουλα μεν καλλίγραμμη δε με σωστά πιασίματα δλδ…ψαχνω ψάχνω ψάχνω και να σου πετιέται η Breva 1100…ρε αυτή είναι πιο ωραία από ότι είχα δει…ρε αυτή με ενδιαφερει…ρε πόσο να κάνει καινουργια…ρε λες να υπάρχουν μεταχειρισμένες γιατί για καινούργια ΔΕΝ ειμαστε…
Ρε…
Ρε…
Ρε…
Ρε…
Γυρνά η γυναίκα μου και της λεω…βρήκα το μοτορι που θα πάρω…της δείχνω την Βreva…και μου λέει…
«Αυτή μάλιστα…» σαν να έλεγε εεε αν είναι να έχεις γκόμενα τουλαχιστον να αξίζει τον κόπο βρε αδελφε…
Και έτσι ξεκίνησε ο καυγάς που λένε…

1095 μέρες μετά λοιπόν…

Πολλά καλά ήρθαν μαζί της…

Γνώρισα ανθρώπους που θα ήθελα να είχα γνωρίσει νωριτερα…αλλα και άλλους…

Ταξίδεψα σε νέα μέρη αλλά και σε μέρη που είχα ξαναπεράσει …κανένα τοπίο ΔΕΝ ήταν πλέον το ίδιο…ήταν σαν να πέρναγα και πάλι για πρώτη φορά…

60.000.000+ μέτρα μετά στην καθημερινή μετακίνηση, στις βόλτες στο κέντρο, στις βόλτες με φίλους σε βουνά και ραχούλες, στις κοντινές αποδράσεις αλλά και στο εξωτερικό δικάβαλη και φορτωμένη σαν περίπτερο στην ομόνοια, αλλά και οι δυο μας μόνο, με ένα σακίδιο στην πλάτη, με Ήλιο και βροχή, ακόμα και με χιόνι.

Στο κρύο να με ζεσταίνει στα πόδια και να βάζω και τα χέρια μπας και κλέψουν λίγη ζεστή, και το καλοκαίρι να με τσουρουφλίζει…

Ήταν εκεί και στα κοσμοϊστορικά για εμένα γεγονότα…γάμος… (περιττό να πω ότι το άλμπουμ θυμίζει μπροσούρα της Moto Guzzi)…αλλά και με την σύζυγο να μας παίρνει από την εκκλησία για την εκκίνηση του κοινού μας βίου…
 
Πρόπερσι καταφέραμε ακόμα και να πάμε να δούμε και τα πεθερικά μου…
έφαγα πόρτα όμως… δεν θέλω να πιστεύω ότι δεν με ενέκριναν…απλά επειδή ήταν Αύγουστος...
βγάλαμε όμως φωτογραφία στην πόρτα του πατρικού της…

1095 μέρες πέρασαν και ακόμα την καμαρώνω…ακόμα όταν λείπω για Κανά 5αρι μέρες λαχταράω να την κάνω βόλτα ακόμα και αν φτάσω σπιτι στις 3 το πρωί…

Και το μόνο που μπορώ να πω είναι…

Άντε σε πολλές ακόμα ημέρες…σε πολλά ακόμα χιλιόμετρα…σε πολλούς ακόμα ήλιους και βροχές…σε πολλά ακόμα χαμόγελα μέσα από το κράνος…σε πολλές ακόμα βόλτες μόνοι αλλά και με φίλους…σε πολλά ακόμα γέλια με τρελούς που αρνούνται να μεγαλώσουν και παραμένουν παιδιά στην ψυχή παρόλλες τις δυσκολίες της εποχής…
Πεισματικά να μου ομορφαίνει τις ημέρες…!!!
 ;D ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2014, 08:40:20 πμ από asotosios »
Λέσχη περιήγησης (οχι απαραίτητα με μοτοσυκλέτας βάζουμε και βανακι...) και φωτογραφίας...Πραβιου 21 Ρουφ...!!!

Απ: 1095
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 11:08:29 πμ »

Αποσυνδεδεμένος FANIS

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 1036
  • I believe in a twin iron eagle...
  • Μοτοσυκλέτα: Black widow-Bobos
  • Πόλη: Mandello del Loutrakio
http://psyxiatrosathina.gr/?gclid=Cj0KEQiAzb-kBRDe49qh9s75m-wBEiQATOxgwUoXqyWKJdvfYl7mFYuGzNeuNSKKRWe7yHm68wHkfvMaAm6E8P8HAQ


ΔΕΝ τον χρειάζεσαι πλέον.... ή μήπως τον χρειάζεσαι??

  ;D ;D ;D ;D ;D

 :-* :-*
Η ζωή είναι ωραία!

Απ: 1095
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 11:38:47 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Dakota

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 652
    • Του Μήτσου το Μπλοκάκι
  • Μοτοσυκλέτα: Buzuki.....
  • Πόλη: Θεσσαλονίκη
Τον χρειάζεται τον χρειάζεται  ;D ;D ;D

Όταν την πήρα εγώ ήταν λίγο πριν παντρευτώ. Περιττό να σου πω ότι λίγο έλειψε να μην γίνει γάμος.  ;D ;D ;D
Πιστεύω σε έναν αετό 2κυλινδρο εκ τους αέρος ψυχόμενων. www.tou-mitsou-to.blogspot.gr

Απ: 1095
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 01:58:55 μμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
3 χρονια.....

ακομα μονο 3 χρονια....σχεση το λες αυτο; ...



22 ετη το χω το κοριτσι το πρωτο....και ακομα μου κανει ναζακια!!!!!
Keep riding.

Απ: 1095
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 05:07:54 μμ »

Αποσυνδεδεμένος SPONT

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 904
  • carpe throttle--anima guzzista
  • Μοτοσυκλέτα: στελλα,σουγκαρ,δημητρα
θα με συγκινουσε το ποσταρισμα σου αν δεν βιωνα στιγμες που ολοι οι γνωστοι και φιλοι μου συστηνουν επιτακτικα να γινω σκληρος , ανεξάρτητος συναισθηματικα,εγωιστης,με συνεχη συνειδηση του επερχομενου τελους ολων των καλων της ζωης και λοιπα συγχρονα ανδροπρεπή.......

ετσι λοιπον απλα σου γραφω

καλη διασκεδαση αγαπητε ασωτε  8)
guzziholic

Απ: 1095
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 07:17:10 μμ »

Αποσυνδεδεμένος ο αχαριστος

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 833
  • Guzzi 100% lover
Βλέπω και γω 1095 λέω θα γράφει κάτι ιστορικό που να φανταστώ ότι έβγαζες τα εσώψυχα σου, με συγκίνησες ρε μπαγάσα :'(
Αξιοπερίεργο είναι το να μπορεί ο καθένας με ευκολία να αναφέρει πόσα υπάρχοντα έχει και να μήν μπορεί να αναφέρει πόσους φίλους έχει.

Απ: 1095
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 08:46:59 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Επαρχος

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 331
  • Guzzi 100% lover
  • Μοτοσυκλέτα: v7 classic
  • Πόλη: Μυτιλήνη
Ευγενιε..... :-*

Απ: 1095
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 10:48:51 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Doom

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 815
  • Guzzista Greco
    • Guzzista Greco
  • Μοτοσυκλέτα: Cali/ V7 Special
  • Πόλη: Αθήνα
Τελικά έχουμε guzzisti εδω μέσα  :D

Απ: 1095
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 06:10:47 πμ »

Αποσυνδεδεμένος thrylos

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 857
Ευγενιε , ειμαστε και μεις τυχεροι που σε γνωρισαμε !  :)

Το κειμενο σου ειναι για πρωτοσελιδο στο Guzzista .gr !!!  8)

ΥΣΤ.

<Ὥσπου τέλος ἔνιωσα

κι ἂς πᾶ᾿ νὰ μ᾿ ἔλεγαν τρελὸ

πῶς ἀπό ῾να τίποτα γίνεται ὁ Παράδεισος>

Απο το < Τὸ Φωτόδεντρο καὶ ἡ δέκατη τέταρτη Ὀμορφιά> του Οδυσσεα Ελυτη.
MELODY PIPES !

Απ: 1095
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 03:01:15 μμ »

Αποσυνδεδεμένος asotosios

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 1097
  • Τρείς & Ο Κούκος στο Θεατρο της Πραβίου 21...!!!
Ευχαριστω παλαβοι...

Η αφρατουλα μου αποτελει τον καλυτερο ψυχολογο την δεδομενη στιγμη... ;D ;D ;D

Γιωργο υπεροχο το ΥΓ...

οσο για το κειμενο να μπει στον Guzzista.gr χαρα μου με την προσθηκη στο τελους το υστερογραφο του Γιατρου...
...αρκει φυσικα ο Ντουμ να θελει...
Λέσχη περιήγησης (οχι απαραίτητα με μοτοσυκλέτας βάζουμε και βανακι...) και φωτογραφίας...Πραβιου 21 Ρουφ...!!!

Απ: 1095
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 05:06:29 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Doom

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 815
  • Guzzista Greco
    • Guzzista Greco
  • Μοτοσυκλέτα: Cali/ V7 Special
  • Πόλη: Αθήνα
Θα φτιάξω κατηγορία "Τρελλοί για δέσιμο" και θα το δημοσιεύσω πρώτο άρθρο :-*


Απ: 1095
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 06:17:13 μμ »

Αποσυνδεδεμένος SPONT

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 904
  • carpe throttle--anima guzzista
  • Μοτοσυκλέτα: στελλα,σουγκαρ,δημητρα
παντως είναι από τα ψυχοκειμενα που ξαναδιαβάζεις



στην τριτη λοιπον αναγνωση ανακαλύπτω τα εξης



1.ο ασωτος δεν εχει κανει τα ορθογραφικα κραυγαλεα λαθη που συνηθιζει


2.χρησιμοποιησε κεφαλαιο ητα για να γραψει την λεξη ηλιος


οποτε συμπεραίνω οτι



1. ο ασωτος διαθετει φιλολογικο χιουμορ


και

2.ο τεχνικος διευθυντης της θρυλικης ομαδας εχει ασκήσει τεραστια επιρροή στην σταση του ασωτου απέναντι στο φως


 ;)
guzziholic