Αποστολέας Θέμα: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων  (Αναγνώστηκε 29548 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 314
  • :-)
  • Μοτοσυκλέτα: V7-ii-special
  • Πόλη: ΑΘΗΝΑ
Καλοκαίρι, ήλιος, θάλασσα, διακοπές, νησάκια γεμάτα κόσμο, ραχούλες γεμάτες μέλισσες. Η εποχή που ξυπνάει αυτός ο μικρός φτερωτός θεός με το τόξο και το βέλος του και εμφανίζεται ξαφνικά γύρω μας, σημαδεύοντας αλύπητα και χωρίς εξαιρέσεις , νέους, γέρους και έφηβους.
Η ευκαιρία για τον νέο να δημιουργήσει αναμνήσεις, τον γέρο να γεμίσει τις μπαταρίες και τον έφηβο να απαλλαγεί από τα σπυράκια, συνήθως έρχεται με τη μορφή ατόμου του αντίθετου φύλλου, μια μέρα στα ξαφνικά μαζί με ένα πετάρισμα στο στήθος και μια ζαλάδα στο κεφάλι.
Μερικές φορές στη σύγχρονη εποχή έρχεται και από άτομο του ίδιου φύλλου πλέον, ίσως ντυμένο με διάφορα φανταχτερά πούπουλα, ψηλά τακούνια πλατφόρμες, βαρύ make up ή με ξυρισμένο κεφάλι, ίσως φορώντας μαύρα ρούχα και βαμμένα ασορτί νύχια (τύπου μάγκωσα το δάχτυλο στην πόρτα) αρβύλες και βραχνή φωνή από τα άφιλτρα.
Για τον περισσότερο απλό κόσμο έξω από την μοτοσυκλετιστική κουλτούρα που μας διέπει, αυτά είναι ωραία πράγματα, οι πιο πολλοί ζουν την ιστορία τους και ανάλογα φτάνουν μέχρι το happy end (they lived happily ever after) ή κάπου στη μέση κόβει η κρέμα αφήνοντας μια γλυκόπικρη γεύση στα χείλη.
Για εμάς όμως, η στιγμή που δίνεις το πρώτο φιλί, όταν τα ακροδάχτυλα σου αγγίζουν τον άλλο, λίγο πριν η αύρα από την ανάσα της φτάσει στα χείλη σου, λίγο πριν κλείσεις τα μάτια και την αγκαλιάσεις, έρχεται το αιώνιο ερώτημα που μας βασανίζει χρόνια:
{Άραγε θα χωρέσουν τα πράγματά της στα σαμάρια ή θα πρέπει να ψάχνω και top case φέτος}
Για αυτό λοιπόν αγαπητοί μου φίλοι, μιας και των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν, στο παρακάτω κείμενο θα αναλύσουμε την εξίσωση που βασανίζει την ανθρώπινη ύπαρξη από τότε που ανακαλύφθηκε ο τροχός:
Γυναίκα Συνεπιβάτης και Διαθέσιμος Χώρος (ΓΣ – ΔΧ)
 
Τουμπικοντίνιουντ
Χρειαστηκαν 20 χρονια ψυχαναλυση για να καταλαβω οτι ο γιατρος μου ειναι ασχετος.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 11:51:48 πμ »

Αποσυνδεδεμένος guzzonord

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 231
  • Guzzi 100% lover
  • Μοτοσυκλέτα: 1200 Sport
  • Πόλη: Nord
Σόρρυ για τη σφήνα, αλλά εσύ Σταμάτη πρέπει να είσαι το άλτερ έγκο του Σπόντ  :icon4_laughter:

 :icon3_goodpost: :icon4_hi:
Συνδρομή τέλος.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 12:37:56 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 314
  • :-)
  • Μοτοσυκλέτα: V7-ii-special
  • Πόλη: ΑΘΗΝΑ
Σε καποια αλλη διασταση ειχαμε τακιμιασει πολυ με αυτον τον τυπο στο παρελθον.
Οπως ειπε και ο Σεξ-σπυρ ομως "το παρελθον ειναι προλογος", οποτε λεω πια να μπω στο "θεμα"
Χρειαστηκαν 20 χρονια ψυχαναλυση για να καταλαβω οτι ο γιατρος μου ειναι ασχετος.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 01:19:59 μμ »

Αποσυνδεδεμένος SPONT

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 904
  • carpe throttle--anima guzzista
  • Μοτοσυκλέτα: στελλα,σουγκαρ,δημητρα
 :wub:



 :icon2_hehe:
guzziholic

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 02:19:41 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 314
  • :-)
  • Μοτοσυκλέτα: V7-ii-special
  • Πόλη: ΑΘΗΝΑ
Περίπτωση πρώτη
 
Το μπαρ-μπουνάκι
Τη γνώρισες στο μπαράκι που συχνάζεις με την μπακουροπαρέα σου.
Είναι ξανθιά με ίσιο μαλλί, έχει πράσινα μάτια, τα τονίζει με μια πράσινη μπλε σκιά και μια υποψία μάσκαρας από πάνω.
Φοράει ένα κολλητό μαύρο φορεματάκι, (ωραία λες, και πέντε να φέρει μαζί της, βία να είναι τρία λίτρα όγκος), ένα ζευγάρι από αυτές τις μοδάτες γόβες με το μικρό τακουνάκι (άντε να φέρει και καμιά σαγιονάρα για την παραλία) και το μόνο που βλέπεις ότι θα μπορούσε να σου χαλάσει τη συνταγή στο φόρτωμα είναι καμιά πετσέτα διπλόφαρδη για τη θάλασσα, αλλά και αυτό άντε, δυο λίτρα δίπλωμα είναι, το καταφέραμε.
Αχ, πόσο λάθος κάνεις αγαπητέ μου μηχανόβιε φίλε.
Το ξανθό μαλλί θέλει ένα μπουκαλάκι οξυζενέ, ένα μπουκαλάκι βαφή νούμερο οκτώ, ένα λάδι μετά για να στρώσει το πεχά (Ph) και αν είσαι άτυχος και είναι ισωμένο κατσαρό, στην καλύτερη να απαιτεί ένα πιστολάκι 2.400 βατ και εκείνο που είναι σαν λαβίδα και μπαίνει στην πρίζα και το λένε οι γκόμενες τοστιέρα.
Επίσης να σε ενημερώσω η προσεγμένη αυτή εμφάνιση που είδες στο νόστιμο προσωπάκι της, είναι μια μάσκαρα, μια πούδρα, μια σκιά ματιών, ένα μπουκαλάκι φυσικός ορός 10% για τους φακούς επαφής, μια θήκη για τους φακούς που μπορεί να μην είναι μεγάλη αλλά ακολουθείται από ένα κολλύριο και δυο πανάκια ταμπον, μια κρέμα ημέρας, μια κρέμα νύχτας, στάνταρ ένα κερί χαλάουα και ένα veet για το μπικίνι και φυσικά τα περίφημα λάδια παραλίας, που ξεκινάνε με 30αρι spf, γυρίζουν σε 15άρι Carotene, καταλήγουν σε Johnsons Baby Oil και αυτά είναι για το σώμα μόνο γιατί υπάρχει και το ανάλογο σετ για το πρόσωπο και σε μερικές περιπτώσεις βαριάς μορφής, ακολουθούνται και από τα περίφημα sun therapy, μια από όλα τα παραπάνω σε λαδάκι για μετά το ντους.
Α, είπα ντους….
Χμμμμ. Βάλε και το μαλακτικό για τα μαλλιά, το σαμπουάν, το αφρόλουτρο, την κρέμα μαλλιών, την ενυδατική λοσιόν και δεν έχω πιάσει καθόλου την περίπτωση μετά το μπάνιο, που έχει να κάνει με δύο αποσμητικά ένα για μασχάλες και το άλλο για εκεί που δεν φανταζόμουν και εγώ ότι υπάρχει μέχρι που το είδα, όπως και το άρωμα, συνήθως άλλο για το πρωί και άλλο για το βράδυ.
Σημείωση.
Όλα τα παραπάνω είναι ευπαθή από τη ζέστη οπότε εκτός του ότι είναι στο σύνολο δέκα λίτρα αν είσαι τυχερός και έχει μικρές συσκευασίες, απαιτούν είτε tank bag, είτε μπαγκαζιέρα σχάρας καθώς η θερμοκρασία από την εξάτμιση τα λιώνει και τα καταστρέφει.
Trust me, το ξέρω, το έχω πάθει, άνοιξα βαλίτσα μετά από 200 χιλιόμετρα επάνω σε Lafranconi και μέσα είχε κάτι σαν ρούχα φασολάδα ανάμεσα σε ένα πηχτό καφέ πολτό από κρέμες σαμπουάν και πούδρες.
Μιλάμε για καταστάσεις που σε κάνουν να αναπολείς τη δεκαετία του 70 με την Κνίτησα γκόμενα που ξεκίναγε με ένα ταγάρι και μια κλαρωτή φούστα από την Αθήνα και έφτανε Μόσχα με δυο κυλότες και τα άπαντα του Μπακούνιν στη μασχάλη.
Μοντέρνοι καιροί, νέα ήθη.
Αγαπητέ συνοδοιπόρε, σκέψου πριν κάνεις κίνηση.
Εχεις τουλάχιστον Καλιφόρνια η Flying Fortress?
Το ελάχιστο τονάζ της μηχανής σου είναι 110 λίτρα?
Υπάρχουν Κανονικές Συνθήκες θερμοκρασίας και υγρασίας στις βαλίτσες σου?
Το Μπαρμουνάκι είναι δικό σου.
Ορμα Αβίαστα – Αβάδιστα – ΑΑΤΟ- ΑΒΑΒΑΝ
Αλλιώς, άστο για κανέναν με Range Rover που στην τελική, και αυτός πρόβλημα θα έχει, αλλά έχει και λεφτά να κάνει ψυχανάλυση όταν τελειώσουν οι διακοπές του.
 
Και συνεχίζουμε αργότερα με έτερα δείγματα προς αποφυγήν.
Για σήμερα Καλημέρα σας
 
Χρειαστηκαν 20 χρονια ψυχαναλυση για να καταλαβω οτι ο γιατρος μου ειναι ασχετος.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 03:18:18 μμ »

Αποσυνδεδεμένος ο αχαριστος

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 833
  • Guzzi 100% lover
Πεθαίνω.......Σπόντα βρήκες το ταίρι σου :icon3_goodpost: :icon3_goodpost:
Αξιοπερίεργο είναι το να μπορεί ο καθένας με ευκολία να αναφέρει πόσα υπάρχοντα έχει και να μήν μπορεί να αναφέρει πόσους φίλους έχει.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 03:21:55 μμ »

Αποσυνδεδεμένος ο αχαριστος

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 833
  • Guzzi 100% lover
Σταμάτη μπήκες στην καρδιά μου,με την καλή έννοια :icon4_hi:
Αξιοπερίεργο είναι το να μπορεί ο καθένας με ευκολία να αναφέρει πόσα υπάρχοντα έχει και να μήν μπορεί να αναφέρει πόσους φίλους έχει.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 03:43:24 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 314
  • :-)
  • Μοτοσυκλέτα: V7-ii-special
  • Πόλη: ΑΘΗΝΑ
Η τελειωμένη μηχανόβια.
 
Η τελειωμένη μηχανόβια (Τ.Μ) είναι συνήθως αγοροκόριτσο.
Προέρχεται είτε από οικογένεια που ο πατέρας είχε καημό για αγόρι αλλά μετά από 7 προσπάθειες γράφτηκε συνδρομητής στην always και παίρνει σερβιέτες χοντρική κάθε μήνα.
Συνήθως είναι το στερνοπαίδι, όπου ο δόλιος άνθρωπος το πήρε απόφαση πως δεν το έχει με το Χ χρωμόσωμα που καθορίζει το φύλλο, έβγαλε την τελευταία κόρη, τη βάφτισε Ευαγγελία και από τότε έγινε ο Βαγγέλης.
Την πήγε γήπεδο και για αυτό ο Βαγγέλης βρίζει σαν τραμβαγιέρης, την πήγε να μάθει μότο κρος και από τότε ο Βαγγέλης τραβάει σούζα λαμπάδα με το ΧΤ από Νίκαια και σταματάει Καστοριά, την πήγε να μάθει καράτε και από τότε έχει ταράξει τους συμμαθητές της στο ομότε σούκο ούκι και την κλωτσιά του πελαργού.
Ο Βαγγέλης λοιπόν, συχνάζει σε ντράγκστερ, αγώνες στο ΣΕΦ, φοράει νταινέσε βρακί από κέβλαρ και παρόλο που στο βάθος νοιώθει μια αθώα εύθραυστη πεταλουδίτσα που ζητάει απεγνωσμένα ένα χάδι αγάπης, το πιο πιθανό είναι μόλις προσπαθήσεις να της το δώσεις, από muscle memory σαν αντανακλαστική κίνηση να σου ρίξει μια γυριστή rakka και να δεις τον θεό του έρωτα να σου γελάσει στη μούρη ανάμεσα σε μπλε, μωβ και γαλάζιες πεταλουδίτσες.
Το θέμα του χώρου στη μοτοσυκλέτα με αυτήν την περίπτωση είναι πανεύκολο.
Τη ρωτάς τι βαλίτσες έχει η μηχανή της και φροντίζεις να πάρεις τόσα πράγματα όσα σου επιτρέψει.
Γιατί διακοπές θα πάτε μη τη δική της.
Που είναι καλύτερη από τη δική σου.
Και την στρίβει καλύτερα από εσένα.
Και έχει κάνει περισσότερα χιλιόμετρα από εσένα.
Και ξέρει τι σημαίνει αβάνς, ενώ εσύ το είπες κάποια στιγμή για να την εντυπωσιάσεις και σε έκανε ρόμπα.
 
Λύνοντας το θέμα του χώρου στη μοτοσυκλέτα όμως, σύντομα θα χρειαστεί να επαναπροσδιορίσεις τον εαυτό σου.
Αυτό θα συμβεί την πρώτη νύχτα των διακοπών.
Μετά από 28 τεκίλες, δυό διπλόπιτα με απόλα, ένα ρέψιμο ακραπόβιτς και μια κλανιά μεγατόνων (που θα ρίξει ο Βαγγέλης φυσικά) αν σου πει ότι θα βάλει κάτι πιο άνετο, φυλάξου.
Ενδεχομένως ο πατέρας της να έχει πάει το θέμα Βαγγέλης full throttle, οπότε όταν βγει από το μπάνιο με τα δερμάτινα και το μαστίγιο, βούτα τη βαλίτσα που έχει τα πραγματά σου και ξεκίνα να τρέχεις.
Εναλλακτικά, σε πιο light καταστάσεις, μπορείς να προχωρήσεις σε μια πολύ δυνατή συνεύρεση, έχοντας καβάτζα τα ακουστικά σου για να καλύψεις με μουσική τα ερωτικά λόγια του Βαγγέλη που θα περιστρέφονται φυσικά γύρω από τη μηχανολογία της μοτοσυκλέτας. (δούλεψε τη μπιέλα σου μωρό μου, δώσε γκάζια ρε άρρωστε, φέρε με στα κόκκινα ρε κάγκουρα και διάφορα τέτοια ερωτικά που μπροστά τους η Αντίστροφη Αφιέρωση της Μάτση Χατζηλαζάρου δείχνει παρωχημένη και ο στίχος – εσένα έχω δεινόσαυρο από τους πιο εκπληκτικούς- βγάζει νόημα σε σχέση με το ότι θα ακούσεις.
 
Out για σήμερα
Τα ρέστα τις επόμενες μέρες….
Χρειαστηκαν 20 χρονια ψυχαναλυση για να καταλαβω οτι ο γιατρος μου ειναι ασχετος.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 03:47:47 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 314
  • :-)
  • Μοτοσυκλέτα: V7-ii-special
  • Πόλη: ΑΘΗΝΑ
Σταμάτη μπήκες στην καρδιά μου,με την καλή έννοια :icon4_hi:

Ο Πλινιος δεν ειπε σπιτι ειναι οπου ειναι η καρδια;
Μακαρι η καρδια σας να γινει το σπιτι μου.
Που θα μου παει, καπου θα στεριωσω και εγω.
Χρειαστηκαν 20 χρονια ψυχαναλυση για να καταλαβω οτι ο γιατρος μου ειναι ασχετος.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 04:38:41 μμ »

Αποσυνδεδεμένος asotosios

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 1097
  • Τρείς & Ο Κούκος στο Θεατρο της Πραβίου 21...!!!
Ειχαμε εναν...γινανε δυο...
Σας το ειπα...επιδυμια ειναι... :icon4_laughter: :icon4_laughter: :icon4_laughter:

Φερτε το ΦΛΙΤ... :Think: :Think: :Think:
Λέσχη περιήγησης (οχι απαραίτητα με μοτοσυκλέτας βάζουμε και βανακι...) και φωτογραφίας...Πραβιου 21 Ρουφ...!!!

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 09:13:08 πμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Keep riding.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 09:16:01 πμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Σταμάτη μπήκες στην καρδιά μου,με την καλή έννοια :icon4_hi:

Keep riding.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 09:58:34 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 314
  • :-)
  • Μοτοσυκλέτα: V7-ii-special
  • Πόλη: ΑΘΗΝΑ
Καλημερα, γιατι facepalm fail;
Τοσο αποτυχια πια ηταν το κειμενο;

Χρειαστηκαν 20 χρονια ψυχαναλυση για να καταλαβω οτι ο γιατρος μου ειναι ασχετος.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 10:23:34 πμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Καλημερα, γιατι facepalm fail;
Τοσο αποτυχια πια ηταν το κειμενο;

Οχι βρε για σενα...!!!

Για το ...φλιτ το εβαλα!!!
 :icon2_hehe:
Keep riding.

Απ: Καλοκαιρινες εξισωσεις η αλλοιως η ματαιοτης των υπολογισμων
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 10:33:10 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 314
  • :-)
  • Μοτοσυκλέτα: V7-ii-special
  • Πόλη: ΑΘΗΝΑ
αχαχα. Οκ. Συνεχιζω οποτε με τις υπολοιπες περιπτωσεις.
Χρειαστηκαν 20 χρονια ψυχαναλυση για να καταλαβω οτι ο γιατρος μου ειναι ασχετος.