Αποστολέας Θέμα: Τυράκι βόρειας εκδρομής  (Αναγνώστηκε 11222 φορές)

Τυράκι βόρειας εκδρομής
« στις: Αυγούστου 17, 2015, 09:46:31 πμ »

Αποσυνδεδεμένος guzzonord

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 231
  • Guzzi 100% lover
  • Μοτοσυκλέτα: 1200 Sport
  • Πόλη: Nord
Απαραίτητη πράσινη κάρτα και ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες





Συνδρομή τέλος.

Απ: Τυράκι βόρειας εκδρομής
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 17, 2015, 10:07:07 πμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Οχριδα;
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2015, 12:10:06 μμ από carcano »
Keep riding.

Απ: Τυράκι βόρειας εκδρομής
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 17, 2015, 10:39:25 πμ »

Αποσυνδεδεμένος guzzonord

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 231
  • Guzzi 100% lover
  • Μοτοσυκλέτα: 1200 Sport
  • Πόλη: Nord
Η διαδρομή έχει και Οχρίδα, αλλά αυτές δεν είναι από εκεί  8)
Συνδρομή τέλος.

Απ: Τυράκι βόρειας εκδρομής
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 17, 2015, 12:10:38 μμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Πογραδετς......Pojian

γυρο της λιμνης....A & B Μικρης-μεγαλης ντε.....

καλη ιδεα αλλα για ποτε;
Keep riding.

Απ: Τυράκι βόρειας εκδρομής
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 17, 2015, 06:14:44 μμ »

Αποσυνδεδεμένος asotosios

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 1097
  • Τρείς & Ο Κούκος στο Θεατρο της Πραβίου 21...!!!
Ο φοβερός δάσκαλος με το ασημί θα έρθει...???
Λέσχη περιήγησης (οχι απαραίτητα με μοτοσυκλέτας βάζουμε και βανακι...) και φωτογραφίας...Πραβιου 21 Ρουφ...!!!

Απ: Τυράκι βόρειας εκδρομής
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 18, 2015, 08:36:42 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Guzzi 100% lover
  • Μοτοσυκλέτα: Breva 850, v35ii
  • Πόλη: Ροδος- Αθήνα
Αγαπητοί φίλοι σχεδιάζουμε το διάστημα 4-6 Σεπτεμβρίου να βρεθούμε στη Σόφια, εμείς θα ξεκινήσουμε από 03/09 με σκοπό να είμαστε πάνω για να συναντήσουμε φίλους που εργάζονται εκεί. Θα ήθελα όσο δυνατόν πληροφορίες για τη διαδρομή για να αποφύγουμε δυσαρεστες εκπλήξεις. Βινιέτες, πράσινες κάρτες, φωσφορούχα γιλέκα και διάφορα ακούω για fake αστυνομικούς ελέγχους. Φυσικά αν μπορει να συνδυαστεί με εκδρομή μας.... εεεε τι άλλο ;D ;D

Απ: Τυράκι βόρειας εκδρομής
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 18, 2015, 09:44:37 μμ »

Αποσυνδεδεμένος FANIS

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 1036
  • I believe in a twin iron eagle...
  • Μοτοσυκλέτα: Black widow-Bobos
  • Πόλη: Mandello del Loutrakio
Αγαπητοί φίλοι σχεδιάζουμε το διάστημα 4-6 Σεπτεμβρίου να βρεθούμε στη Σόφια, εμείς θα ξεκινήσουμε από 03/09 με σκοπό να είμαστε πάνω για να συναντήσουμε φίλους που εργάζονται εκεί. Θα ήθελα όσο δυνατόν πληροφορίες για τη διαδρομή για να αποφύγουμε δυσαρεστες εκπλήξεις. Βινιέτες, πράσινες κάρτες, φωσφορούχα γιλέκα και διάφορα ακούω για fake αστυνομικούς ελέγχους. Φυσικά αν μπορει να συνδυαστεί με εκδρομή μας.... εεεε τι άλλο ;D ;D

Φίλε Φώτη καλησπέρα.

Από το πέρασμά μου από Βουλγαρία, το 2012, έχω να σου πω τα εξής: Διαδρομή για Σόφια είναι αστεία πράγματα, δεν θα δυσκολευτείς καθόλου. μια ευθεία είναι που λέει ο λόγος.

Βινιέτα δεν υπάρχει. Ούτε διόδια για τις μοτό. Οι δρόμοι είναι μέτριοι εως κακοί από άποψη οδοστρώματος, αλλά θυμάμαι ότι φτιάχνανε τον αυτοκινητόδρομο τότε, νάναι καλά η ΕΕ... δεν ξέρω αν έχει τελειώσει... Οι Βούλγαροι οδηγούν σαν τους ελληνες οπότε δεν θα δεις κάτι περίεργο...

Πράσινη κάρτα ούτως ή άλλως θα βγάλεις είναι υποχρεωτική οταν βγαίνεις από Ελλάδα για οποιαδήποτε χώρα.

Φωσφωριζέ γιλέκο αν θες φοράς για να σε βλέπουν καλύτερα, δεν είναι υποχρεωτικό.

Φέικ αστυνομικοί δεν ξέρω αν υπάρχουν, εγώ δεν συνάντησα παρα μόνο ένα περιπολικό κάπου και απλώς σηκωσα το χέρι και τους χαιρέτησα. Διαβατήριο ή ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες.

Τα πάντα φθηνότερα, από βενζίνη μέχρι προφυλακτικά... Φαγητό μέτριο παντού, σέρβις το ίδιο....  οι περισσότεροι κουτσοξέρουν κι ελληνικά, οπότε μην βρίζεις γιατί σε καταλαβαίνουν και θα φτύσουν στο φαγητό πριν στο φέρουν.. ;D ;D ;D

Ολα είναι θέμα τύχης και συμπτώσεων στη ζωή. Αν σου τύχει μπάτσος κέρατο, απλά κάνε το κορόιδο και μπορεί να χρειαστείς να λαδώσεις κανα 10ευρω (δεν έχω προσωπική εμπειρία, από ότι εχω διαβάσει κι εγώ σε φόρουμ).

Νόμισμα λέβα, περίπου 1:2 με το ευρώ, αν και σε μερικά ξενοδοχεία κ εστιατόρια παίρνουν και ευρώ...

Βούλγαροι: ένα μεγάλο ποσοστό κουτοπόνηροι, αντιπαθείς, αφιλόξενοι, έχουν κόμπλεξ κατωτερότητας απέναντί μας, άλλη νοοτροπία, δεν χρειάζεται καν να μπεις στον τρόπο σκέψης τους...

Βουλγάρες: ................

Οτι άλλο θες στη διάθεσή σου...
Η ζωή είναι ωραία!

Απ: Τυράκι βόρειας εκδρομής
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 18, 2015, 10:13:30 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Guzzi 100% lover
  • Μοτοσυκλέτα: Breva 850, v35ii
  • Πόλη: Ροδος- Αθήνα
Φάνη respect....!!!!

Απ: Τυράκι βόρειας εκδρομής
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 19, 2015, 08:58:15 πμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Ισχυουν αυτα που λεει ο Φανης,

κρατα 5ευρα σε ξεχωριστες τσεπες και αν βρεις κανα ζορικο μπατσο βαλτο 5ευρο αναμεσα στα χαρτια σου, οχι χυμα.
Επισης κατα μηκος της εθνικης δρουν συμμοριες που την πεφτουν σε φορτηγα εν κινησει και σκιζουν τους μουσαμαδες για να κλεψουν. κρατα αποσταση απο τα φορτηγα.
Οι εθνικη τους ειναι μια λωριδα, γλιστρερη...οπως Ελλαντα πριν την κακη ΕΕ, μια χαρα θα πας.
Φαγητο φθηνο, κρασι κοκκινο απο την ροδοπη καλο, καρακιτσαριο και βλαχια επικων διαστασεων παντου, καγκουρια με παλια BMW, Audi παντου, παρκινγκ ευκολο.
Keep riding.