Αποστολέας Θέμα: Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting  (Αναγνώστηκε 13807 φορές)

Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting
« στις: Απριλίου 17, 2015, 07:27:41 μμ »

Αποσυνδεδεμένος thrylos

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 857
Την Κυριακη η ομαδα του FB <70s-80s οι μοτοσυκλετες της καρδιας μας > εχει συγκεντρωση στο λιμανι του Λαυριου https://www.facebook.com/events/793968260681097/?ref=1

Οσοι θελουν μπορουν να ξεκινησουν με ολο το κομβοι απο την Γλυφαδα στον Αγ.Κωνσταντινο 1100 η ωρα την Κυριακη 19 Απριλιου 2015.
Αλλιως τα λεμε στο Λαυριο .  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2015, 03:38:38 μμ από Doom »
MELODY PIPES !

Απ: Βολτα στο Λαυριο
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 17, 2015, 08:59:34 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Stevenson

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Guzzi 100% lover
Την Κυριακη η ομαδα του FB <70s-80s οι μοτοσυκλετες της καρδιας μας > εχει συγκεντρωση στο λιμανι του Λαυριου https://www.facebook.com/events/793968260681097/?ref=1

Οσοι θελουν μπορουν να ξεκινησουν με ολο το κομβοι απο την Γλυφαδα στον Αγ.Κωνσταντινο 1100 η ωρα την Κυριακη 19 Απριλιου 2015.
Αλλιως τα λεμε στο Λαυριο .  ;)

Επειδή κάποιοι δε μπορούν να συνδεθούν / δεν έχουν Facebook ... παρακάτω απόσπασμα με λεπτομέρειες ...

Ξανά ανεβαίνει η ειδοποίηση για την βόλτα της ομάδας μας, την Κυριακή 19
Απριλίου στο Λαύριο, για να επισημανθούν οι τελικές λεπτομέριες!

1) Ωρα συνάντησης θα ειναι στις 11.00 το πρωί απέναντι απο την Εκκλησία του Αγιου Κωνσταντίνου στην Γλύφάδα!

2)Συμμετέχουν ολων των δεκαετιών μοτοσυκλέτες με μια μικρή διαφορά αν ειναι δυνατόν σε απόσταση οι 70'ς-80'ς να προηγούνται!Και το κομβόί να εχει ομαλή ροή χωρίς υπερβολικές "ταρζανιές"

3)Η Βόλτα περιλαμβάνει "ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ" μεζεδοκατάσταση σε ουζερί - ταβέρνα του Λαυρίου, με ατομικό πιάτο κρεατικών -σαλάτα και κρασί με πολύ καλό ατομικό οικονομικό τίμημα, που υπολογίζω να μην ξεπεράστεί το 20ευρω συμπεριλαμβανομένου και του καφέ μας μετά (αυριο η ακριβής τιμή του μενού)!
Εδώ θέλω να ευχαριστήσω τον Φίλο μας Γιώργο Ιωαννίδη για την αστραπιαία και πολύτιμη βοήθειά του στην ευρεση χώρου!

4) Και σημαντικότερο!
Σας παρακαλώ οσοι δηλώσετε συμμετοχή να το κάνετε συνειδητά γιατί πρέπει ο καταστηματάρχης του Μεζεδοπωλείου να γνωρίζει τα ατομα που μπορεί να φιλοξενίσει χωρίς πρόβλημα χώρου για τον λόγο οτι η ημέρα ειναι Κυριακή και γενικά γίνεται Ο χαμός !(ΛΟΓΙΚΟ ???)και οχι να δηλώσουμε ετσι για να κάνουμε την πλάκα μας!

Η επιλογή "Ισως" να γίνει περιορισμένα και μόνο οταν δεν ειμαστε ΑΠΟΛΥΤΑ σίγουροι οτι θα ελθουμε!
Θα μετρηθούν τα ατομα που θα δηλώσουν συμμετοχή μεχρι τα μεσάνυχτα της Πέμπτης το πολύ μεσημέρι Πρασκευής!Οπότε βιαστείτε να κανονίσετε τις δουλειές σας και να δηλώσετε παρών!Για τους υπόλοιπους που θα δηλώσουν παρών αργότερα "ΙΣΩΣ" να υπάρξει πρόβλημα!

5)Βασικό!!!Ειχαμε ζητήσει να πάρουμε μαζί μας οσοι επιθυμούμε και το εταιρόν μας ημισυ, (Συζύγους φιλενάδες φιλες κλπ) ωστε να γίνει πιο κοινωνική η εκδήλωση!Θα ηθελα να με ενημερώσετε οσοι εχετε σκοπό να εχετε συνεπιβάτιδα (εγώ θα εχω την γυναίκα μου) στο IΝBOX μου ,γιατι σίγουρα η συμμετοχή τους θα ομορφύνει την συνάντηση, αλλα απο την αλλη αν ελθουν μόνο 2-3, σίγουρα μπορεί να μην περάσουν καλά και να βαρεθούν ανάμεσα σε τόσους νταγλαράδες!Πάνω απο 5-6 κοπέλλες νομίζω ειναι αποδεκτός αριθμός και δεν θα νοιώθουν μόνες τους!

Αυτά τα πολύ βασικά και σίγουρα χρήσιμα για ολους και ας ελπίσουμε η πρώτη μας βόλτα να ειναι υπέροχη και να μας μείνει αξέχαστη!
Παρακαλώ να με συγχωρήσετε για την πολυλογία μου και να κάνετε τον κόπο να δηλώσετε απο την αρχή!
Το προηγούμενο πόστ της 3ης συνάντησης θα διαγραφεί!

Μετα τιμής Αλκης Τσιλιώτης!

Απ: Βολτα στο Λαυριο
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 19, 2015, 01:47:51 πμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Ως συνδιοργανωτης, θα ειμαι εκει κ με χαρα σας περιμενω ολους
Keep riding.

Απ: Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 21, 2015, 11:17:01 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Doom

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 815
  • Guzzista Greco
    • Guzzista Greco
  • Μοτοσυκλέτα: Cali/ V7 Special
  • Πόλη: Αθήνα
...και λίγο φωτορεπορτάζ












Απ: Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 21, 2015, 11:18:14 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Doom

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 815
  • Guzzista Greco
    • Guzzista Greco
  • Μοτοσυκλέτα: Cali/ V7 Special
  • Πόλη: Αθήνα

Απ: Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 21, 2015, 11:21:20 πμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Περασαμε υπεροχα


οι συμμέτοχες ξεπερασαν καθε προσδοκία....

Καλλονές αλλης εποχης κατέκλισαν τους δρομους της Αττικης για 150+ χιλιομετρα...

Για περισσότερες φωτο...μονο στο face μιας και δεν εχω online pics account
 :)

Στο επομενο ακομη περισσοτεροι!!!
Keep riding.

Απ: Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 21, 2015, 12:26:52 μμ »

Αποσυνδεδεμένος asotosios

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 1097
  • Τρείς & Ο Κούκος στο Θεατρο της Πραβίου 21...!!!
Για περισσότερες φωτο...μονο στο face μιας και δεν εχω online pics account
Μπραβο σε οσους συμμετειχαν...

να σταθω σε αυτο...
το ειχαμε πει και στο παρελθον ΑΝ γινετε να ανεβαζουμε φωτογραφιες απευθειας στο φορουμ και οχι μεσω αλλων σαιτ (φωτοκουβας κτλ) το κανει πιο ευκολο σαν διαδικασια...τεχνικα δεν ξερω τι σημαινει βεβαια...
Το λεω μιας και δειχνει οτι ετσι θα εχουμε περισσοτερο υλικο που θα ανεβαινει μιας και η αλλη διαδικασια ειναι "χρονοβορα"
Λέσχη περιήγησης (οχι απαραίτητα με μοτοσυκλέτας βάζουμε και βανακι...) και φωτογραφίας...Πραβιου 21 Ρουφ...!!!

Απ: Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 21, 2015, 01:54:27 μμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Για περισσότερες φωτο...μονο στο face μιας και δεν εχω online pics account
Μπραβο σε οσους συμμετειχαν...

να σταθω σε αυτο...
το ειχαμε πει και στο παρελθον ΑΝ γινετε να ανεβαζουμε φωτογραφιες απευθειας στο φορουμ και οχι μεσω αλλων σαιτ (φωτοκουβας κτλ) το κανει πιο ευκολο σαν διαδικασια...τεχνικα δεν ξερω τι σημαινει βεβαια...
Το λεω μιας και δειχνει οτι ετσι θα εχουμε περισσοτερο υλικο που θα ανεβαινει μιας και η αλλη διαδικασια ειναι "χρονοβορα"

+1000
 ;)
Keep riding.

Απ: Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 21, 2015, 04:00:10 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Doom

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 815
  • Guzzista Greco
    • Guzzista Greco
  • Μοτοσυκλέτα: Cali/ V7 Special
  • Πόλη: Αθήνα
SPAM****

να σταθω σε αυτο...
το ειχαμε πει και στο παρελθον ΑΝ γινετε να ανεβαζουμε φωτογραφιες απευθειας στο φορουμ και οχι μεσω αλλων σαιτ (φωτοκουβας κτλ) το κανει πιο ευκολο σαν διαδικασια...τεχνικα δεν ξερω τι σημαινει βεβαια...
Το λεω μιας και δειχνει οτι ετσι θα εχουμε περισσοτερο υλικο που θα ανεβαινει μιας και η αλλη διαδικασια ειναι "χρονοβορα"

Μια εύκολη λύση αφού οι φωτο έιναι ήδη ανεβασμένες στο Facebook

1/Ανοίγεις την φωτό που θέλεις στο Facebook
2/Κάνεις δεξί κλικ πάνω στην photo και απο το menu που ανοίγει επιλέγεις copy image location
3/έρχεσαι στο φόρουμ και πατάς το κουμπακι εισαγωγή εικόνας και ανάμεσα στον κώδικα επικολάς τον κώδικα που έχεις αντιγράψει πριν

et voila la photo

ΥΓ Οι photo παραπάνω έτσι είναι περασμένες, αλλά αν σβηστούν απο το facebook δεν θα φαίνονται και εδώ

SPAM****

Να και ο spont στην εξοχή

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2015, 04:08:54 μμ από Doom »

Απ: Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 21, 2015, 05:03:45 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Dakota

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 652
    • Του Μήτσου το Μπλοκάκι
  • Μοτοσυκλέτα: Buzuki.....
  • Πόλη: Θεσσαλονίκη
Μερικές φώτο είναι εξαιρετικές.

Αυτή με τον Spont θα την κάνω αφίσα στο δωμάτιο μου.  ::)
Πιστεύω σε έναν αετό 2κυλινδρο εκ τους αέρος ψυχόμενων. www.tou-mitsou-to.blogspot.gr

Απ: Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 21, 2015, 09:15:05 μμ »

Αποσυνδεδεμένος SPONT

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 904
  • carpe throttle--anima guzzista
  • Μοτοσυκλέτα: στελλα,σουγκαρ,δημητρα
Μερικές φώτο είναι εξαιρετικές.

Αυτή με τον Spont θα την κάνω αφίσα στο δωμάτιο μου.  ::)


αλλα ηταν τα ονειρα μου


από τα κοριτσίστικα δωματια διπλα στον Μπραντ να βρισκομαι απέναντι από τον δακοτα με τις πυτζαμες ;D
guzziholic

Απ: Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 22, 2015, 12:10:13 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Doom

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 815
  • Guzzista Greco
    • Guzzista Greco
  • Μοτοσυκλέτα: Cali/ V7 Special
  • Πόλη: Αθήνα
Μερικές φώτο είναι εξαιρετικές.


..επειδή μερικές της τράβηξε άνθρωπος που σκαμπάζει απο φωτο (και με σοβαρό μηχάνημα)  ;D
o Θανάσης Μουρίκης απο τo 2wheel ride
http://www.dottv.gr/index.php/arxeio-ekpompes-on-demand/2wride-ekpomph-motosykletas

Απ: Βολτα στο Λαυριο_ 70-80's meeting
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 22, 2015, 08:57:36 πμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Μολις βρω χρονο θα ανεβασω μερικες στο face.

Εαν απο εκει που μπαινετε στο φορουμ, εχει firewall για το face τοτε οι φωτο με την μεθοδο που εξηγησε ο Χρηστος δεν θα φαινονται.
Απο το σπιτι φαινονται ολες!!!
Keep riding.