Αποστολέας Θέμα: Αναζήτηση ζελατίνας  (Αναγνώστηκε 10984 φορές)

Αναζήτηση ζελατίνας
« στις: Σεπτεμβρίου 22, 2017, 10:28:10 πμ »

Αποσυνδεδεμένος ryk

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Μοτοσυκλέτα: V50 III reborn!
Καλημέρες τεντυμπόιδες,

όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω για ζελατίνα. Αυτή τη στιγμή έχω μια universal της givi, αλλά πέφτει λίγο κοντή για τον πίσω και έχει ένα θεματάκι με τον αέρα που μου στέλνει στους ώμους. Ιδανικά θα ήθελα μια μεγέθυνση της υπάρχουσας, αλλά άντε βρες κάποιον να φτιάξει το polycarbonate έτσι...

Τι προτείνετε;
Thanks!
Rocakbilly Rulez!

Απ: Αναζήτηση ζελατίνας
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2017, 12:32:00 μμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
εχω αυτην κλειστη στο σφραγισμενο κουτι της
https://www.amazon.co.uk/Puig-4620H-Windshield-Plus-Model/dp/B00GA393JU/ref=pd_sbs_263_6?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=TPXZS0NK4Q25F6VTQ4QG

με 85Ε γινεται δικη σου
(οσο την πληρωσα )

εχει ικανο υψος (42 εκ αν θυμαμαι) και προστατευει καλα, ακομα και εμενα που δεν ειμαι και μικροσωμος.
Δες φωτο FACEBOOK απο Ιταλια και Δρεπανο που εχω βαλει την ιδια στο ν65 (ειχα παρει 2, μια για το guzzi, μια για το Bmw)

Εαν σου κανει μου λες και την φερνω Δευτερα Αθηναιδα.
Μπαινει στις βιδες του φαναριου, αρα ευκολα.

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Fly-Screen-Puig-Plus-light-smoke-Windshield-Windscreen-/282307750782?epid=654942525&hash=item41bada6b7e:g:0sUAAOSw241YZaqK&vxp=mtr
Μαυρη
http://www.ebay.com/itm/PUIG-Windscreen-windshield-screen-Plus-SMOKE-HONDA-CB-1300-2003-2013-/291733662901?epid=647162808&hash=item43ecae6cb5:g:s2YAAOSw2GlXFqS0&vxp=mtr
Keep riding.

Απ: Αναζήτηση ζελατίνας
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2017, 01:20:02 μμ »

Αποσυνδεδεμένος ryk

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Μοτοσυκλέτα: V50 III reborn!
Αντουάν, κάτσε να μετρήσω γιατί και γω δεν θυμάμαι και θα σου πω.

Ευχαριστώ! :icon4_ok:
Rocakbilly Rulez!

Απ: Αναζήτηση ζελατίνας
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2017, 11:55:49 μμ »

Αποσυνδεδεμένος thrylos

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 857
Κυριακο η ζελατινα μπορει και να μικρυνει και να ειναι καλυτερη με αλλαγη γωνιας.

Παντως δοκιμασε αυτη που εχει ο Αντωνης φαινεται καλη .
MELODY PIPES !

Απ: Αναζήτηση ζελατίνας
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2017, 10:15:57 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 314
  • :-)
  • Μοτοσυκλέτα: V7-ii-special
  • Πόλη: ΑΘΗΝΑ
Εγω σηκωσα την Givi στις 70 μοιρες και κανει μεγαλη διαφορα στα 150.

Χρειαστηκαν 20 χρονια ψυχαναλυση για να καταλαβω οτι ο γιατρος μου ειναι ασχετος.

Απ: Αναζήτηση ζελατίνας
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2017, 12:41:59 μμ »

Αποσυνδεδεμένος ryk

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Μοτοσυκλέτα: V50 III reborn!
Λοιπόν, η ζελατίνα που έχω έχει ύψος 40cm (μετρημένο από το σημείο του φαναριού έως το άνω μέρος) και πλάτος min. 29cm - max. 47cm. Δεν έχει ρύθμιση ύψους, παρά μόνο γωνίας και είναι ρυθμισμένη στην πιο "όρθια" θέση, όπου και μου ρίχνει τον αέρα στο σκάλπ (κυριολεκτικά!). Ο πίσω όμως τρώει ισχυρούς στροβιλισμούς.

Αντουάν, για μέτρα!
Edit: Άκυρο! Δεν πιάνει στο φανάρι μου η puig, διότι δεν έχω βίδες έτσι όπως δείχνει. Φτου!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2017, 01:39:49 μμ από ryk »
Rocakbilly Rulez!

Απ: Αναζήτηση ζελατίνας
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2017, 06:28:39 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 314
  • :-)
  • Μοτοσυκλέτα: V7-ii-special
  • Πόλη: ΑΘΗΝΑ
Λοιπόν, η ζελατίνα που έχω έχει ύψος 40cm (μετρημένο από το σημείο του φαναριού έως το άνω μέρος) και πλάτος min. 29cm - max. 47cm. Δεν έχει ρύθμιση ύψους, παρά μόνο γωνίας και είναι ρυθμισμένη στην πιο "όρθια" θέση, όπου και μου ρίχνει τον αέρα στο σκάλπ (κυριολεκτικά!). Ο πίσω όμως τρώει ισχυρούς στροβιλισμούς.

Αντουάν, για μέτρα!
Edit: Άκυρο! Δεν πιάνει στο φανάρι μου η puig, διότι δεν έχω βίδες έτσι όπως δείχνει. Φτου!

Για αυτη που εχεις γιατι δε φτιαχνεις αποστατες;
Για δειξε τη του Λεκτορα.
Χρειαστηκαν 20 χρονια ψυχαναλυση για να καταλαβω οτι ο γιατρος μου ειναι ασχετος.

Απ: Αναζήτηση ζελατίνας
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 09:34:56 πμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Αντουάν, για μέτρα!
Edit: Άκυρο! Δεν πιάνει στο φανάρι μου η puig, διότι δεν έχω βίδες έτσι όπως δείχνει. Φτου!


Εσενα η τρεχουσα εχει βασεις....
οπως και στο δικο μου BMW R850R, οι οποιες μου εσπασαν και ειχαν ενα σωρο λεφτα, γιαυτο πηρα την Puig....

το φαναρι σου εχει βιδες και στηριζεται στους φανοστατες....εκει θα μπει η καινουργια...αλλιως μονο καστομια στο Γριβα κανα 90αρι € ΑΝ εχει δειγμα.
Keep riding.