Αποστολέας Θέμα: deus build off  (Αναγνώστηκε 8553 φορές)

deus build off
« στις: Μαΐου 11, 2015, 12:11:13 μμ »

Αποσυνδεδεμένος ο αχαριστος

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 833
  • Guzzi 100% lover
Αξιοπερίεργο είναι το να μπορεί ο καθένας με ευκολία να αναφέρει πόσα υπάρχοντα έχει και να μήν μπορεί να αναφέρει πόσους φίλους έχει.

Απ: deus build off
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 11, 2015, 01:47:55 μμ »

Αποσυνδεδεμένος FANIS

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 1036
  • I believe in a twin iron eagle...
  • Μοτοσυκλέτα: Black widow-Bobos
  • Πόλη: Mandello del Loutrakio
Εκπληκτικές δουλειές αλλά θα την πω την κακία μου...


Οταν φτιάχνουμε στην Ελλάδα τέτοια πράγματα, οι ίδιοι ντόπιοι που τα του εξωτερικού τα θαυμάζουν, τα ντόπια προϊόντα τα κοροϊδεύουν...

π.χ. Αμα έβαζα εγώ καλσόν σε ένα από τα μηχανάκια που φτιάχνω, πολύ θα ήθελα να ακούσω τα σχόλια μερικών "ειδημόνων", ειδικά σε κάτι εκθέσεις κ συγκεντρώσεις ... το λέω επειδή έχω ακούσει κ διάφορα και για μένα κ για άλλους...



Για άλλη μια φορά ΜΠΡΑΒΟ σε αυτούς που τολμούν και κάνουν την φαντασία και τον αυτοσχεδιασμό πραγματικότητα!!
Η ζωή είναι ωραία!

Απ: deus build off
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 11, 2015, 03:34:47 μμ »

Αποσυνδεδεμένος carcano

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 2315
  • Terminator
  • Μοτοσυκλέτα: Moto Guzzi V8
Εκπληκτικές δουλειές αλλά θα την πω την κακία μου...
...
 πολύ θα ήθελα να ακούσω τα σχόλια μερικών "ειδημόνων", ειδικά σε κάτι εκθέσεις κ συγκεντρώσεις ... το λέω επειδή έχω ακούσει κ διάφορα και για μένα κ για άλλους...


Αμα περιμενεις καλο λογο.....απο τους επιστημονες της παλινδρομησης....

καηκες...

Στο θεμαμ μας.Οι τυποι κανουν παπαδες καποιες φορες και συχνα εχω μεινει με το στομα ανοικτο....

καποια ειναι υπερβολικα, καποια δεν μου αρεσουν αλλα ποτε δεν ειναι αδιαφορα!!!

Αχ και να ειμασταν...Αυστραλια...
Keep riding.

Απ: deus build off
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 11, 2015, 04:46:38 μμ »

Αποσυνδεδεμένος asotosios

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 1097
  • Τρείς & Ο Κούκος στο Θεατρο της Πραβίου 21...!!!
Εκπληκτικές δουλειές αλλά θα την πω την κακία μου...


Οταν φτιάχνουμε στην Ελλάδα τέτοια πράγματα, οι ίδιοι ντόπιοι που τα του εξωτερικού τα θαυμάζουν, τα ντόπια προϊόντα τα κοροϊδεύουν...

π.χ. Αμα έβαζα εγώ καλσόν σε ένα από τα μηχανάκια που φτιάχνω, πολύ θα ήθελα να ακούσω τα σχόλια μερικών "ειδημόνων", ειδικά σε κάτι εκθέσεις κ συγκεντρώσεις ... το λέω επειδή έχω ακούσει κ διάφορα και για μένα κ για άλλους...



Για άλλη μια φορά ΜΠΡΑΒΟ σε αυτούς που τολμούν και κάνουν την φαντασία και τον αυτοσχεδιασμό πραγματικότητα!!

Φανη το καστομαιζινγκ ειναι αμφιλεγομενου αποτελεσματος γιατι σαν ορος απο μονος του ειναι στηριγμενος στο να ικανοποιησει πολυ συγκεκριμενα γουστα...
αρα δεν μπορεις να περιμενεις απο ολους καλα λογια για κατι που κατασκευαζεις...μιας και ειναι κατι ιδιαιτερο και κατι που ειναι προσανατολισμενο προς ειδικο κοινο και δη στους Guzzαιους...

εγω παρατηροντας πχ τα μηχανακια που ηταν στην μαζωξη των σκουτερ μπορω να πω οτι κομματια τους μου αρεσαν ΑΛΛΑ ελαχιστα μου αρεσαν ολοκληρωτικα...αυτα που θα ηθελα να εχω δε ακομα λιγοτερα...
απο την αλλη δεν μπορεις παρα να "θαυμασεις" την δουλεια (και εκει οποιος δεν συμφωνει τοτε ειναι κακοπροαιρετος) και το out of the box thinking (ππου λενε και στο χωριο μου)...

το σιγουρο ειναι οτι για να κανεις τετοιες δουλειες πρεπει να εισαι μαστορας, να εχεις κεφι, γουστο (αλλα λιγα καστομ ειναι κοινος αποδεκτα ομορφα)...καθως και να εχεις τα κακαλα για να εκθεσεις τα κομματια σου και κυριως για να ακουσεις τις γνωμες των αλλων...
Λέσχη περιήγησης (οχι απαραίτητα με μοτοσυκλέτας βάζουμε και βανακι...) και φωτογραφίας...Πραβιου 21 Ρουφ...!!!