Αποστολέας Θέμα: Αγορά κράνος  (Αναγνώστηκε 21669 φορές)

Απ: Αγορά κράνος
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 09:09:20 πμ »

Αποσυνδεδεμένος asotosios

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 1097
  • Τρείς & Ο Κούκος στο Θεατρο της Πραβίου 21...!!!
Φοβερή εντύπωση μου έκανε το οπτικό πεδίο. τε-ρα-στι-ο . Το μόνο μέρος του κράνους που μπορώ να δώ όταν το φοράω, είναι η άκρη απο το ελαστικό που είναι μπροστά στη μύτη για να κρατάει τα χνώτα από τη ζελατίνα. Εκτός από αυτό, τίποτα, βλέπω σα να μη φοράω κράνος.
Επίσης φοβερή εντύπωση μου έκανε και το βάρος. Είναι Carbon... αφού το φόρεσα, όλα τα άλλα, αυτόματα μπήκαν στην κατηγορία "τσιμεντόλιθος". Τα 200-400 γραμμάρια διαφοράς των carbon από τα άλλα, έχουν μεγάλη διαφορά στην αίσθηση. Όποιος φοράει carbon ξέρει, για όποιον δεν έχει φορέσει... δε μπορώ να το περιγράψω.
Το μόνο που μου λείπει με το Nexx Diablo, είναι το βολικότατο κρυμμένο φιμέ τζαμάκι - που δεν έχει...

και Επαυξανω...
επισης να πω οτι τα ΝΕΧΧ ερχονται με 4 κελυφη...
Εχω το Large XR1R (τα 2 R κανουν την διαφορα :) ) carbon...βαρος σε ζυγο ακριβειας 1176γραμμαρια...μιλαμε για πουπουλο...!!!
Λέσχη περιήγησης (οχι απαραίτητα με μοτοσυκλέτας βάζουμε και βανακι...) και φωτογραφίας...Πραβιου 21 Ρουφ...!!!

Απ: Αγορά κράνος
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 03:00:16 μμ »

Αποσυνδεδεμένος ο αχαριστος

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 833
  • Guzzi 100% lover
large είσαι και κεφάλας
Αξιοπερίεργο είναι το να μπορεί ο καθένας με ευκολία να αναφέρει πόσα υπάρχοντα έχει και να μήν μπορεί να αναφέρει πόσους φίλους έχει.

Απ: Αγορά κράνος
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2014, 01:18:27 πμ »

Αποσυνδεδεμένος asotosios

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 1097
  • Τρείς & Ο Κούκος στο Θεατρο της Πραβίου 21...!!!
large είσαι και κεφάλας

Και εσύ είσαι αχάριστος...Αχάριστε...!!! ;D
Λέσχη περιήγησης (οχι απαραίτητα με μοτοσυκλέτας βάζουμε και βανακι...) και φωτογραφίας...Πραβιου 21 Ρουφ...!!!