Αποστολέας Θέμα: Moto Guzzi GRISO 850  (Αναγνώστηκε 22327 φορές)

Απ: Moto Guzzi GRISO 850
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 22, 2017, 11:26:36 πμ »

Αποσυνδεδεμένος asotosios

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 1097
  • Τρείς & Ο Κούκος στο Θεατρο της Πραβίου 21...!!!
Οι κοντές σχέσεις τι έιναι βρε παιδιά,
βρίσκεις μια κοντή και κάνεις σχέση...και μετά το Guzzi σου γκαζώνει?

...με τρελλάνατε :icon4_questions:

Αγαπητε Ντουμ...
εξαρταται την κοντη που θα βρεις για να κανεις σχεση...
θα ελεγα για σιγουρα αποτελεσματα γαζωματος...να προτιμησεις τα κοντοπ@@τ@να...

Παντως ειναι σαρκαστικο ο συνδιασμος λεξεων...γαζωμα και Moto Guzzi δεν βρισκετε...???
Λέσχη περιήγησης (οχι απαραίτητα με μοτοσυκλέτας βάζουμε και βανακι...) και φωτογραφίας...Πραβιου 21 Ρουφ...!!!

Απ: Moto Guzzi GRISO 850
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 26, 2017, 01:44:39 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Oliver

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Guzzi 100% lover
ρε συ άσωτε τον είδα και γω αυτόν τον Βακη και νομίζω ότι θέλεις να πεις

Του αρέσει πολύ το τσάι λόγω καταβολών

3 κύριοι παράγοντες που πρέπει να λάβεις υπ όψιν σου...για τα παραπάνω γραφόμενα...

ο Βακης είναι κου( κ )λος...έχει ένα ύψος..σαν αετός σε χαμηλή πτήση, που μαζί με τα χέρια του και τους αγκώνες δένουν αρμονικά σαν φτερά....

ο Βακης με τα 60 του κιλά (συν ή πλην 30 κιλά) προσδίδει την απαραίτητη σταθερότητα που χρειάζεται η μηχανή....

ο Βακης αντιμετωπίζει το οδόστρωμα με μια εξαιρετική ωριμότητα οι δε αντιδράσεις του γλυκαίνουν όλη την οδηγική εμπειρία..

xxx

Απ: Moto Guzzi GRISO 850
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 26, 2017, 07:49:59 μμ »

Αποσυνδεδεμένος asotosios

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 1097
  • Τρείς & Ο Κούκος στο Θεατρο της Πραβίου 21...!!!
ρε συ άσωτε τον είδα και γω αυτόν τον Βακη και νομίζω ότι θέλεις να πεις

Του αρέσει πολύ το τσάι λόγω καταβολών

3 κύριοι παράγοντες που πρέπει να λάβεις υπ όψιν σου...για τα παραπάνω γραφόμενα...

ο Βακης είναι κου( κ )λος...έχει ένα ύψος..σαν αετός σε χαμηλή πτήση, που μαζί με τα χέρια του και τους αγκώνες δένουν αρμονικά σαν φτερά....

ο Βακης με τα 60 του κιλά (συν ή πλην 30 κιλά) προσδίδει την απαραίτητη σταθερότητα που χρειάζεται η μηχανή....

ο Βακης αντιμετωπίζει το οδόστρωμα με μια εξαιρετική ωριμότητα οι δε αντιδράσεις του γλυκαίνουν όλη την οδηγική εμπειρία..

xxx

Μαλλον σε άλλον αναφέρεσαι...
Λέσχη περιήγησης (οχι απαραίτητα με μοτοσυκλέτας βάζουμε και βανακι...) και φωτογραφίας...Πραβιου 21 Ρουφ...!!!

Απ: Moto Guzzi GRISO 850
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 02, 2017, 07:58:06 μμ »

Αποσυνδεδεμένος FANIS

  • Συντονιστής
  • ****
  • Μηνύματα: 1036
  • I believe in a twin iron eagle...
  • Μοτοσυκλέτα: Black widow-Bobos
  • Πόλη: Mandello del Loutrakio
Σήμερα είχα την ευχαρίστηση να οδηγήσω το υπέροχο πράσινο Tenni griso 1200 4v του Απόστολου Γκλέτσου... όχι του Παύλου  :icon4_laughter: :icon4_laughter:

Περιληπτικά, κάνοντας μια σύγκριση μεταξύ breva 1100 (που την είχα για 60.000 χλμ) , 1200 sport (που το έχω οδηγήσει για κανα μισάωρο)  και griso 1100 2v (που το οδήγησα σε track day στα Μέγαρα), ένα έχω να πω...

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ  :wub: :wub: :wub: :wub:

Δύναμη άφθονη, ροπή παντού και πάντα, αναρτήσεις ΠΟΙΗΜΑ, έτοιμο όπλο στημένο από το εργοστάσιο για πίστα και στροφές...

Ο ήχος της εργοστασιακης εξάτμισης απλά εκπληκτικός όταν το οδηγάς, δεν υπάρχει λόγος να βάλεις ΚΑΜΙΑ αφτερμαρκετ...

Το αφρώδες της  σέλας  πολύ άνετο και φιλικό με το κωλαράκι του αναβάτη.

Οι αναρτήσεις σφιχτές όσο πρέπει, ακριβείς, το μηχανάκι ξυράφι, τα φρένα του πολύ καλά!

Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα είναι η ΘΕΣΗ οδήγησης είναι άνετη μεν αλλά όχι τόσο όσο τα brevoειδή, ίσως σε πολύωρη οδήγηση κουράσει, (σε σύγκριση με τα 340 χλμ σερί που έχω κάνει με την breva 1100) έχει όμως ΟΛΑ τα άλλα που λείπουν...

Απλά καταπληκτικό, το καλύτερο σύγχρονο Big Block  :icon3_respect:

Πάω να παίξω τζόκερ....
 :bike:

 :icon3_goodpost:
Η ζωή είναι ωραία!

Απ: Moto Guzzi GRISO 850
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 02, 2017, 09:44:55 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Kostas V7 classic

  • Guzzisti
  • **
  • Μηνύματα: 405
  • juve V7 - 0
  • Μοτοσυκλέτα: V7 Classic
  • Πόλη: peristeri
 :icon3_goodpost: :icon3_goodpost:
Forza juve....